03.02.2014

Rozwijam skrzydła i Jak pomóc rozwijać skrzydła - publikacje dla nauczycieli i rodziców

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w ramach projektu PO KL „Edukacja dla pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejskiego Funduszu Społecznego opracował publikację Rozwijam skrzydła. Poradnik metodyczny dla wychowawców gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego autorstwa Katarzyny Druczak, Marzeny Mańturz, Magdaleny Mrozek wraz z broszurą dla rodziców uczniów gimnazjum pt. Jak pomóc rozwijać skrzydła? autorstwa Katarzyny Druczak, Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość, oraz Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną. Broszura dla rodziców.

Publikacje adresowane są do wszystkich tych, którzy wspierają uczniów w planowaniu i realizowaniu planów edukacyjnych oraz zawodowych w tym głównej mierze do nauczycieli i rodziców. Celem poradnika jest wzmacnianie kompetencji doradczych u nauczycieli. W poszczególnych modułach książki znajda Państwo materiały i scenariusze, które mogą być wykorzystywane zarówno przez profesjonalnych doradców, jak i nauczycieli czy wychowawców podczas pracy.

Publikacje są dostępne w zakładce Publikacje

Zachęcamy do lektury!