17.10.2016

Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego – co słychać w projekcie

Projekt Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego ma celu dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Jak to osiągnąć? Poprzez zaangażowanie w programowanie kształcenia zawodowego tych, którzy o oczekiwaniach rynku pracy i o tym, jakiego absolwenta (wymarzonego kandydata do pracy) potrzebują, czyli przedstawicieli pracodawców.

Etap 1 projektu pod nazwą Forum Partnerów Społecznych zaplanowany na okres  od stycznia 2016 do grudnia 2017, obejmuje dwa zadania.

W zadaniu nr 1 - Przegląd i aktualizacja dokumentów programowych szkolnictwa zawodowego przewidziano do realizacji:

- ustalenie potrzeb rynku pracy w zakresie zawodów i kwalifikacji w oparciu o które ma być prowadzone kształcenie w szkołach zawodowych,

- przegląd klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego oraz podstaw programowych kształcenia w zawodach pod kątem uwzględnienia oczekiwań rynku pracy,

- aktualizację dokumentów programowych szkolnictwa zawodowego.

W ramach tego zadania powołano 25 Branżowych Zespołów Partnerów Społecznych.

Więcej na: http://www.edukator.koweziu.edu.pl