14.09.2016

Rekrutacja na kurs on-line: „Metodyka pracy w nauczaniu-uczeniu się dorosłych” - edycja 20.

Wydział Wspierania Kształcenia Zawodowego ogłasza rekrutację na kurs „Metodyka pracy w nauczaniu-uczeniu się dorosłych”, realizowany w formie on-line na Platformie Edukacyjnej.

Tytuł

„Metodyka pracy w nauczaniu-uczeniu się dorosłych” - edycja 20.

Wydział Wspierania Kształcenia Zawodowego
Ośrodek Rozwoju Edukacji

Rodzaj formy doskonalenia

kurs on-line

Status

Rekrutacja zakończona

Adresaci

• nauczyciele
Kadra:
  • CKP
  • CKU
  • CKUiP
  • PDN
  • ODDiZ
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa
  • Technikum
  • Szkoła Policealna
  • Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
  • Biblioteka pedagogiczna

Cel

Absolwent kursu będzie potrafił: dostosować metodykę pracy nauczyciela do wieku uczących się (grupy uczących się zależnie od wieku); uwzględniać specyfikę uczenia się człowieka dorosłego w doborze metod nauczania-uczenia się oraz w doborze środków dydaktycznych do celów kształcenia, dobierać metody z uwzględnieniem specyfiki w zakresie uczenia się; formułować oceny i opinie nt. stosowanych metod nauczania-uczenia się, wykorzystywać własne doświadczenie; formułować i wykorzystywać wnioski z własnych doświadczeń do pracy dydaktycznej z człowiekiem dorosłym; projektować scenariusze zajęć do pracy dydaktycznej z osobami dorosłymi; projektować narzędzia do ewaluacji skuteczności stosowanych metod nauczania/uczenia się.

2016-09-26 – 2016-11-14

Kurs organizowany na Platformie Edukacyjnej

Zasady uczestnictwa

Rozpoczęcie rekrutacji: 2016-09-14 godz. 08.00

Zakończenie rekrutacji: 2016-09-22 godz. 08.00

Liczba miejsc: 20

1. Uczestnikiem kursu jest osoba, która pozytywnie przeszła proces rekrutacji oraz wyraziła zgodę na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z 23 ust. 1 pkt 2 lub art. 27 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.).
  2. Wszystkie formy doskonalenia są bezpłatne.
  3. Koszty dojazdu na szkolenia stacjonarne nie są refundowane przez ORE.
  4. W przypadku kursu on-line wymagane jest:
    • posiadanie konta na Platformie Edukacyjnej,
    • dostęp do komputera wyposażonego w programy do edycji tekstu, tworzenia prezentacji, graficzne oraz multimedialne,
    • dostęp do sieci internetowej.
  5. Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu stacjonarnego/on-line z uwzględnieniem tematyki i czasu trwania formy doskonalenia.
  6. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest zaliczenie aktywności określonych w programie danego kursu stacjonarnego/on-line.
  7. Organizator zastrzega sobie prawo do skreślenia uczestnika z listy, który nie bierze czynnego udziału w kursie stacjonarnym/on-line (zgodnie z przyjętym harmonogramem).
  8. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w formie doskonalenia najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem się formy doskonalenia.
  9. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w formie doskonalenia zaproszone są osoby z listy rezerwowej.

Zasady rekrutacji

1. O przyjęciu na daną formę doskonalenia decyduje kolejność zgłoszeń na podstawie wypełnionego formularza rekrutacyjnego.
  2. W pierwszej kolejności przyjmowane są zgłoszenia z publicznych szkół, placówek doskonalenia nauczycieli i innych placówek oświatowych
  3. W przypadku wolnych miejsc przyjmowane są zgłoszenia ze szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych oraz z niepublicznych placówek oświatowych.
  4. W przypadku niezrekrutowania odpowiedniej liczby osób przeprowadzana jest rekrutacja uzupełniająca.
  5. Osoby zakwalifikowane na daną formę doskonalenia otrzymują informację na adres e-mail, podany w karcie zgłoszenia, najpóźniej do 7 dni po zakończeniu procesu rekrutacji.

Bezpłatna forma doskonalenia

Pobierz program