02.05.2016

Przedłużenie terminu otwartego naboru Kandydatów na przedstawicieli partnerów społecznych

W związku ze zgłaszanymi trudnościami związanymi z pozyskaniem przez Kandydatów na Przedstawicieli partnerów społecznych rekomendacji w terminie trwania rekrutacji, uprzejmie informujemy, że wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom KOWEZiU wydłuża termin rekrutacji do dnia 10 maja 2016 r. do godziny 9.00.

Mamy nadzieję, że czas ten pozwoli Państwu na uzyskanie pozytywnej opinii wydanej przez Partnera społecznego reprezentatywnego dla danego zawodu/grupy zawodów.

Po zakończeniu rekrutacji wyłonieni Przedstawiciele partnerów społecznych zostaną przypisani do 25 branż, zgodnie z wybranym w Nocie Biograficznej zawodem/zawodami.

Poniżej przedstawiamy planowane terminy I i II spotkania w podziale na poszczególne branże. Podczas spotkań Przedstawiciele partnerów społecznych rozpoczną prace związane z przeglądem klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego oraz podstaw programowych w zakresie właściwym dla danej grupy zawodów oraz z opracowaniem zapotrzebowania na zawody i kwalifikacje szkolnictwa zawodowego uwzględniające realne, skonfrontowane z innymi ekspertami pracującymi w obrębie danej grupy zawodów oraz z pozostałymi grupami wchodzącymi w skład właściwego BZPS, oczekiwania rynku pracy.

Ze względu na fakt, iż postępowania dotyczące organizacji spotkań Branżowych Zespołów Partnerów Społecznych prowadzone są z zastosowaniem zapisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Beneficjent zastrzega, że harmonogram spotkań może ulec zmianie.

21, 22 maja 2016 r.:

1. Branża teleinformatyczna (zawody: monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, technik telekomunikacji, technik informatyk, technik teleinformatyk, technik tyfloinformatyk)
  2. Branża transportowo-spedycyjno-logistyczna (zawody: technik eksploatacji portów
    i terminali, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik transportu kolejowego, technik transportu drogowego, kierowca mechanik, technik spedytor, technik logistyk, technik nawigator morski, technik rybołówstwa morskiego, technik żeglugi śródlądowej)
  3. Branża włókienniczo-odzieżowa (zawody: krawiec, technik przemysłu mody, operator maszyn w przemyśle włókienniczym, technik włókiennik, rękodzielnik wyrobów włókienniczych, technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych)
  4. Branża drogowa i inżynieryjno-instalacyjna (zawody: technik geodeta, mechanik maszyn
    i urządzeń drogowych, technik drogownictwa, monter nawierzchni kolejowej, technik dróg
    i mostów kolejowych, monter budownictwa wodnego, technik budownictwa wodnego, technik inżynierii środowiska i melioracji, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, technik urządzeń sanitarnych, technik gazownictwa)

4, 5 czerwca 2016 r.:

1. Branża artystyczna (zawody: technik budowy fortepianów i pianin, stroiciel fortepianów
    i pianin, asystent kierownika produkcji filmowej/telewizyjnej, technik realizacji nagrań
    i nagłośnień, technik realizacji dźwięku)