29.04.2016

III zjazd Akademii Rozwoju Szkoły i Przedszkola. Pozytywna przestrzeń edukacyjna. Prawo, psychologia, procesy odbędzie się 19 maja w Warszawie.

Akademia Rozwoju Szkoły i Przedszkola jest to innowacyjny projekt, który łączy kurs Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły” oraz Akademię Rozwoju Nauczycieli.

Biorąc udział w Akademii Rozwoju Szkoły i Przedszkola uczestnicy uaktualniają swoją wiedzę, poznają nowe koncepcje i trendy w zarządzaniu, zmieniające się prawo, a także otrzymują wsparcie w rozwiązywaniu praktycznych, codziennych problemów.

W programie między innymi:

• Czego uczniowie dziś oczekują od szkoły?
  • Aranżacja przestrzeni szkolnej i przedszkolnej sprzyjająca procesowi edukacyjnemu.
  • Akustyka wnętrz w budynkach szkolnych Realny świat ‐ miejsce kształtowania umiejętności i postaw.
  • Bezpieczeństwo w szkole, przedszkolu w kontekście administrowania budynkami.
  • Warsztaty pt. Psychologia pozytywna, a efektywność nauczania.
  • Prawne aspekty współpracy z rodzicami i kontaktu z uczniami.
  • Warsztaty pt. Narzędzia TOC a rozwój kompetencji kluczowych.
  • Warsztaty Akademii Edukacji Elementarnej dla szkól i przedszkoli.
  • Warsztaty pt. ABC supermena ‐ kompetencje przeprowadzania zmiany.

Do udziału zaproszeni są dyrektorzy, nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy, przedstawiciele organów prowadzących oraz kuratoriów i pozostałe placówki edukacyjne.

Szczegółowy program oraz rejestracja na stronie: http://konferencja.dyrektorszkoly.pl