27.04.2016

Warsztaty planowania kariery dla uczniów szkół o profilu technicznym i zawodowym

Start do Kariery to organizowana od 2014 roku kampania społeczna Gumtree Polska, mająca na celu aktywizację zawodową młodych ludzi. W tym roku w bezproblemowym wejściu na rynek pracy Gumtree wspiera uczniów i absolwentów szkół o profilu technicznym i zawodowym.

W ramach programu przewidziano m.in.: bezpłatne warsztaty planowania kariery poświęcone rozwojowi zawodowemu oraz wizyty studyjne w lokalnych zakładach pracy. W ubiegłym roku Gumtree, przy wsparciu wykwalifikowanej kadry trenerskiej, zrealizowało ponad 80 warsztatów w blisko pięćdziesięciu szkołach w całej Polsce. Od kwietnia br. kontynuowane będą spotkania edukacyjne w ramach trzeciej edycji programu „Start do kariery”.

Podczas warsztatów prowadzonych przez specjalistów z branży HR uczniowie dowiedzą się m.in.:

• jak sprawnie wejść na rynek pracy i nie zginąć w dżungli procesów rekrutacyjnych,
  • jak efektywnie szukać pracy w swoim fachu,
  • jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej,
  • jak napisać dobry list motywacyjny i CV, aby zainteresować swoją osobą potencjalnego pracodawcę,
  • jak założyć własny biznes i zdobyć inwestorów na jej rozwój.

Główne cele warsztatów realizowanych przez Gumtree to nie tylko wspieranie uczniów i absolwentów wchodzących na rynek pracy czy budowanie prestiżu profesji wyuczonych w zawodówkach i technikach, ale i próba zaspokojenia ciekawości młodych ludzi i przekazanie im profesjonalnej wiedzy na temat procesów rekrutacyjnych zachodzących na rynku pracy.

Udział w warsztatach realizowanych w ramach III edycji programu Gumtree „Start do Kariery” jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenie szkoły odbywa się poprzez wypełnienie formularza dostępnego online na stronie www.startdokariery.pl. Po wzięciu udziału w warsztatach szkoła otrzymuje certyfikat „Szkoła na dobry Start" oraz zostaje zaproszona na wizytę studyjną w lokalnym zakładzie pracy.

Program Gumtree „Start do Kariery” rozpoczął się 5 kwietnia br., a jego zakończenie planowane jest na 31 grudnia 2016 r.

Kontakt:

Kuba Jugo 511 943 762, kuba.jugo@cluepr.pl