24.03.2016

KOWEZiU dla gimnazjalistów

Nadszedł gorący czas dla gimnazjalistów – muszą podjąć decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ma szereg zasobów, które mogą pomóc młodym ludziom. Rekomendujemy technika i szkoły zawodowe. Pokazujemy, na czym polega praca w danym zawodzie, jak określić swoje predyspozycje, gdzie szukać szkoły dla siebie w najbliższej okolicy itp.

Polecamy:

• Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego
    Okładka Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego

Każdy zawód opisany jest na osobnej karcie zawodu.

Karta zawodu zawiera:
    - wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie, czyli wszystkie kwalifikacje, które trzeba uzyskać, żeby wykonywać dany zawód;
    - informacje dotyczące charakteru pracy, warunków pracy, możliwości kontynuacji nauki i rozwoju kariery w danym zawodzie.

• Portal doradztwo zawodowe www.doradztwo.koweziu.edu.pl. W zakładce Wybieram zawód można znaleźć informacje o zawodach, które można zdobyć w technikach, zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach policealnych. W zakładce Gdzie znajdę pomoc - informacje o instytucjach, które prowadzą usługi z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Zakładka Wyklikaj szkołę zawodową to mapa szkół zawodowych stworzona  po to, by gimnazjaliści i ich rodzice mieli szansę poznać ofertę szkół zawodowych działających w ich okolicy.

1. Zawody obszaru medyczno-społecznego - czy to dla mnie?
  2. Zawody rolniczo-leśne z ochroną środowiska - czy to dla mnie?
  3. Jak wydobyć talent i uruchomić karierę - o zawodach obszaru mechanicznego. Część I
  4. Zawody administracyjne i usługowe. Część I
  5. Zawody elektryczno-elektroniczne - czy to dla mnie?
  6. Zawody z obszaru turystyczno-gastronomicznego - czy to dla mnie
  7. Zawody artystyczne - czy to dla mnie?
  8. Kariera znaczy „droga”. Zbuduj ją z nami!
  9. Jak wydobyć talent i uruchomić karierę - o zawodach obszaru mechanicznego. Część II
  10. Zawody administracyjne i usługowe. Część II