25.06.2015

Rusza portal Nasza Edukacja

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamia wielką debatę na temat przyszłości polskiej edukacji i zachęca do odwiedzenia portalu www.naszaedukacja.men.gov.pl

Portal www.naszaedukacja.men.gov.pl to miejsce, gdzie mogą skonfrontować się różne głosy, osoby o różnych poglądach. Do dyskusji zaproszeni są wszyscy, którzy tworzą szkołę: nauczyciele, rodzice, uczniowie, samorządowcy, przedstawiciele trzeciego sektora.

Portal to miejsce, gdzie mogą skonfrontować się różne głosy, osoby o różnych poglądach. Toczone tam dyskusje, ich efekty wypracują program III Kongresu Polskiej Edukacji, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (29-30.08) w Katowicach.

Użytkownicy mogą angażować się na kilka sposobów. Jednym z nich jest wzięcie udziału w organizowanych na portalu debatach.

W tej chwili wyodrębniono dziewięć tematów dyskusji:

1. Jak budować dobrą współpracę rodziców z nauczycielami?
  2. Po co nam oceny?
  3. Jak, nie zamykając szkół, odpowiedzieć na malejącą liczbę uczniów?
  4. Jak mądrze korzystać z technologii w szkole?
  5. Dlaczego przez ponad 100 lat nie zmieniliśmy modelu szkoły?
  6. Jakiej szkoły chcemy w XXI wieku?
  7. Dobry dyrektor, czyli jaki?
  8. Co to znaczy dobry nauczyciel?
  9. Jakich umiejętności potrzebuje absolwent wchodzący w dorosłe życie?

Katalog debat nie jest zamknięty. Użytkownicy mogą sami proponować kolejne tematy.

Portal „Nasza Edukacja” oferuje użytkownikom możliwość różnorodnego zaangażowania. Interakcje z innymi użytkownikami możliwe będą poprzez udział w debatach i ankietach. Portal umożliwi też poznawanie najlepszych oddolnych inicjatyw zmieniających edukację z całej Polski i świata oraz lekturę wartościowych publikacji, badań i przewodników na temat oświaty. Każdy z użytkowników portalu będzie mógł proponować nie tylko tematy debat, ale i ankiet, przykładów wartościowych inicjatyw oraz publikacji.

Aby wziąć udział w dyskusji trzeba się zalogować, aby portal przeglądać – nie.

Opcja „Zagłosuj” daje możliwość wypełnienia ankiety, a tym samym wyrażenia opinii na wiele tematów dotyczących edukacji.

Portal jest częścią większego projektu „Nasza Edukacja”, mającego na celu zaangażowanie całego społeczeństwa w rozmowę o polskich szkołach. Powstał w wyniku prac Zespołu ds. Strategii przy Minister Edukacji Narodowej, we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych.

„Nasza Edukacja” jest już w mediach społecznościowych: na portalu Facebook, serwisie YouTubeTwitter.

Więcej na: http://men.gov.pl